اطلاع رسانی

تعریف کد HES برای آنتالیا کارت

با توجه به دوران اپیدمی کرونا دولت ترکیه داشتن کد hes را برای ورود به مراکز خرید، سیستم حمل و نقل عمومی مثل مترو، اتوبوس، ادارات  اجباری کرده است همچنین دولت ترکیه اعلام کرد از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ برای اینکه افراد بتوانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند باید کد hes را بر روی استانبول کارت خود ثبت کنند. کد hes چیست؟ چطور کد hes را دریافت کنیم؟
این کد درواقع کد سلامت شماست که مخفف HAYAT EVE SIĞAR است و به زبان فارسی به معنی زندگی مناسب سازی شده با خانه می باشد. حال این کد را چطور بگیریم؟

ارایه می شود که عزیزان میتوانند با دانلود اپلیکیشن از این اطلاعات و خدمات بهره مند شوند.

 

طبق اعلام استانداری آنتالیا، از روز 15 ژنویه کسانی که از وسایل حمل و نقل عمومی استقاده می‌کنند باید کد HES را به آنتالیا کارت خود متصل و تعریف کنند و الا اجازه سوارشدن به وسایل حمل و نقل عمومی نخواهند داشت.

HES مخفف HAYAT EVE SIĞAR به معنی زندگی در خانه می گنجد میباشد. این سیستم‌ یکپارچه برای کنترل شرایط کرونا در دوران پاندمی توسط وزارت بهداشت کشور ترکیه آماده شده است و از طریق اپلیکشن موبایل، اس ام اس و سیستم دولت الکترونیک E-Devlet در دسترس عموم قرار گرفته است. در سیستم HES اطلاعات و خدماتی از قبیل :

آمار دقیق کرونا و مناطق پر ریسک بر اساس نقشه
حفظ سلامت و فاصله اجتماعی
پیگیری و کنترل بیماران کرونا و افراد در ارتباط با بیماران
درخواست ماسک
درخواست کد HES

برای تعریف و اتصال کد HES به آنتالیا کارت خود به سایت زیر مراجعه کنید:

https://hes.antalyakart.com.tr

 

 

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *